01 02 03
   
o jarmeku
program jarmeku
jarmekové soutěže
jarmeková poštička
orientační plánek
doprava
ubytování
partneři
fotogalerie
kontakt

JARMEKOVÉ NOVINY

Návštěvníkům jarmeku poslouží posílené spoje i odstavná parkoviště

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Dopravní situace bývá při Valašském mikulášském jarmeku nezřídka oříškem, a proto organizátoři připravili několik opatření, kterými se budou snažit případným potížím s průjezdností i parkováním předejít. Především budou na hlavních silničních tazích v centru Valašských Klobouk platit zóny zákazu parkování, aby nedocházelo k blokování dopravy. Parkování aut se doporučuje na odstavných parkovištích, na které bude navigovat služba už při vjezdech do města. Kdo chce dopravním komplikacím úplně předejít, může využít mimořádných autobusových spojů Mikulášského expresu nebo také posílených spojů vlakových.

Lidé se mohou hlásit do jarmekových soutěží

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Každoroční ozdobou a zpestřením programu Valašského mikulášského jarmeku bývá pětice jarmekových soutěží, při nichž vítězí nejen šikovnost, fortel a pečlivost, ale cení se i tradování osvědčeného receptu. Hospodáři a hospodyňky mohou i při letošním ročníku opět přihlásit své kysané zelí, pečené pány z kynutého těsta, domácí chleby i vypěstovaná jablíčka. Pánům starostům je pak určena disciplína slivovicová. Příjem soutěžních vzorků se zahajuje právě nyní.

Valašský mikulášský jarmek nabídne program pro celé rodiny

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Atmosféru mikulášské obchůzky, krásu řemesel i kouzlo adventních zvyků budou moci opět po roce obdivovat návštěvníci Valašského mikulášského jarmeku. Jeho 28. ročník se ve Valašských Kloboukách koná v sobotu 7. prosince. Nabídne setkání se svatým Mikulášem, andělem a čertovskými družinami, naláká na bohatý trh s rukodělným zbožím a příjemnou náladu navodí muzikou, dílničkami či soutěžemi. Jarmek zkrátka chystá zážitky pro celou rodinu.

 

 
08
 
Copyright C 2008, Valašský jarmek o.s., všechna práva vyhrazena.