01 02 03
   
o jarmeku
program jarmeku
jarmekové soutěže
jarmeková poštička
orientační plánek
doprava
ubytování
partneři
fotogalerie
kontakt
Jarmeková poštička

Jarmeková poštička je součástí Valašského mikulášského jarmeku od roku 2002. Návštěvníci jarmeku si zde mohou každým rokem zakoupit pohlednice /nejen jarmekové/, kalendáře, známky, hrnky s logem jarmeku i jarmekové pexeso. Zcela zdarma zde zájemci získají kromě úsměvu paní poštmistrové také otisk jarmekového i příležitostného jarmekového razítka. Je samozřejmostí, že si zde mohou svoje pohlednice napsat a také je odeslat. K tomu slouží originální jarmeková poštovní schránka, z níž pravidelně paní poštmistrová vybírá a odesílá desítky pozdravů, které posílají lidé z Valašského mikulášského jarmeku svým přátelům a známým do celé naší vlasti i do ciziny.

Poštičkové zajímavosti:

Jarmekové razítko
Při Valašském mikulášském jarmeku si můžete do naší poštičky přijít pro otisk jarmekového razítka v podobě anděla, který je zároveň logem jarmeku. Andělské logo pro jarmek vytvořil klobucký výtvarník pan František Papež, který v současné době žije a tvoří ve Velkých Karlovicích. Přestože jeho anděl je už 25 let symbolem našeho jarmeku, je pořád svěží, neotřelý a pomalu se stává jeho nadčasovým symbolem.

Příležitostné razítko
Návrh na příležitostné razítko vytvářejí místní výtvarníci či výtvarníci, kteří mají k našemu městu a kraji blízko. Razítko má každý rok jiný motiv. Snažíme se, aby obrázek vždycky svým budoucím majitelům připomínal náš krásný kraj, jeho tradice či jarmekové dění. Razítko se tak stalo vyhledávaným exponátem také pro sběratele.

Jarmekové pohledy
Už několik let se nám daří to, že na každý ročník Valašského mikulášského jarmeku připravujeme nové jarmekové pohlednice - karetky, na něž se zaměřují kromě běžných návštěvníků také sběratelé.

Poštičkové novinky L.P. 2016:

Dva druhy letošních nových pohlednic vám budou připomínat jedinečnou atmosféru Valašského mikulášského jarmeku. Kromě jiného na nich letos najdete také obrázek Mikuláše, čerta i valašských frgálů.

Návrh na letošní razítko připravila výtvarnice Ivana Kordasová. Autorka se při navrhování razítka nechala inspirovat letošní jarmekovou výtvarnou soutěží pro děti O najpěknějšího strašáka do zelí. Otisk tohoto jedinečného razítka získáte pouze v naší jarmekové poštičce.

PEKELNÉ PEXESO
V poštičce si můžete i letos zakoupit PEKELNÉ PEXESO z dílny výtvarnice Ludmily Vaškové z Rožnova pod Radhoštěm.

JARMEKOVÉ PEXESO
V rámci poštičkové nabídky je k dispozici všem zájemcům i jarmekové pexeso. Obrázky, které zachycují atmosféru Valašského mikulášského jarmeku, mohou při hraní této jednoduché hry připomenout hráčům staré lidové tradice a být i trvalou vzpomínkou na příjemně prožité chvíle v našem městě. Pexeso jsme vytvořili ve spolupráci s panem Zdeňkem Hartingerem

VÁNOČNÍ A MIKULÁŠSKÉ POHLEDNICE
Kresby výtvarnice Ludmily Vaškové z Rožnova pod Radhoštěm i letos potěší ty, kdož chtějí poslat svým přátelům či známým originální pohlednici s vánočním či mikulášským motivem.

JARMEKOVÉ HRNEČKY
Modrá barva je prý barvou naděje, a tak návštěvníkům jarmeku nabídneme i letos u příležitosti 25. valašského mikulášského jarmeku modré hrníčky s bílým andělským logem Valašského mikulášského jarmeku v  naději, že se zase za rok při této příležitosti v našem městě všichni sejdeme.

 
01
 
Copyright C 2008, Valašský jarmek o.s., všechna práva vyhrazena.