01 02 03
   
o jarmeku
program jarmeku
jarmekové soutěže
jarmeková poštička
orientační plánek
doprava
ubytování
partneři
fotogalerie
kontakt
Jarmeková poštička

Jarmeková poštička je součástí Valašského mikulášského jarmeku od roku 2002. Návštěvníci jarmeku si zde mohou každým rokem zakoupit pohlednice /nejen jarmekové/, kalendáře, známky, hrnky s logem jarmeku i jarmekové pexeso. Zcela zdarma zde zájemci získají kromě úsměvu paní poštmistrové také otisk jarmekového i příležitostného jarmekového razítka. Je samozřejmostí, že si zde mohou svoje pohlednice napsat a také je odeslat. K tomu slouží originální jarmeková poštovní schránka, z níž pravidelně paní poštmistrová vybírá a odesílá desítky pozdravů, které posílají lidé z Valašského mikulášského jarmeku svým přátelům a známým do celé naší vlasti i do ciziny.

Poštičkové zajímavosti:

Jarmekové razítko
Při Valašském mikulášském jarmeku si můžete do naší poštičky přijít pro otisk jarmekového razítka v podobě anděla, který je zároveň logem jarmeku. Andělské logo pro jarmek vytvořil klobucký výtvarník pan František Papež, který v současné době žije a tvoří ve Velkých Karlovicích. Přestože jeho anděl doprovází Valašský mikulášský jarmek od prvopočátku, je pořád svěží, neotřelý a pomalu se stává jeho nadčasovým symbolem.

Příležitostné razítko
Návrh na příležitostné razítko vytvářejí místní výtvarníci či výtvarníci, kteří mají k našemu městu a kraji blízko. Razítko má každý rok jiný motiv. Snažíme se, aby obrázek vždycky svým budoucím majitelům připomínal náš krásný kraj, jeho tradice či jarmekové dění. Razítko se tak stalo vyhledávaným exponátem také pro sběratele.

Jarmekové pohledy
Už několik let se nám daří to, že na každý ročník Valašského mikulášského jarmeku připravujeme nové jarmekové pohlednice - karetky, na něž se zaměřují kromě běžných návštěvníků i sběratelé.

 
01
 
Copyright C 2008, Valašský jarmek o.s., všechna práva vyhrazena.